Etela Novomeská

Adresa : Nitrianska 14

Štát: Slovensko

PSČ: 821 05

Telefón: 0948 536 127

Email: novomeska.etelaa@gmail.com

WebSite: Pečiatky

Napis spravuPridaj do priatelovIgnoruj

Od detstva som vedela, že moja budúcnosť sa bude točiť okolo umenia. Rada som kreslila a to nie len po stenách nášho domu. V školke som najradšej vyfarbovala to, čo nám dali, na základnej škole som mávala z výtvarnej výchovy jednotky. Kreslila som si len tak doma pre radosť, kreslila som rôzne obrazy pre seba či pre rodinu. Umelecké krúžky boli pre mňa samozrejmosťou. Pri rozhodovaní kam na strednú školu u mňa zavážili skôr rodičia ako moja umelecká duša, preto som šla na obchodnú akadémiu, kde som sa priučila viac ekonomickým veciam. Nezanedbávala som ani kreslenie, hoci som naň mala menej času. Viedla som malý krúžok v rámci Centra voľného času u nás v obci, takže som napredovala nie len ja ale aj moji zverenci. Na strednej škole ma začali baviť rôzne grafické programy, pretože sme počas hodín pracovali veľa s počítačmi, takže k nim som sa dostala aj vďaka škole, ktorá ma v podstate vôbec nebavila. Po maturite som dostala svoj prvý notebook a z brigád som si kúpila svoje prvé profi grafické programy. Upravovala som v nich všetko – fotografie, vytvárala som plagáty, navrhovala vizuály rôznych prospektov, plagátov či vizitiek. Postupom času sa k tomu pridali aj pečiatky a rôzne iné komponenty, slúžiace podnikateľom a firmám.

Najskôr som nemala vysoké pracovné nároky, nakoľko som pomerne v mladom veku otehotnela a ostala s dcérkou na materskej. Avšak práve materská dovolenka mi poskytla priestor na rozbeh vlastného biznisu. Kým som mohla, bola som s dieťatom. Keď zaspalo, sadla som si za počítač a dokázala som niekoľko hodín tvoriť, väčšinou na objednávku. Získavala som klientov postupne, niektorí sa vrátili, niektorí nie. Väčšinou sa ku mne vracali a prinášali postupne nových klientov. S manželom, ktorý vyštudoval marketing sme si v jeden večer sadli a vymysleli biznis plán. Obaja sme vedeli, že to bude náročné, avšak stálo to zato, nakoľko objednávok sa kopilo a ja som nestíhala.

Pri výbere spolupracovníkov sme si dali načas. Nikam sme sa neponáhlali. Začínali sme s malou kanceláriou u nás v dome, dnes máme niekoľko kancelárií a niekoľko spolupracovníkov. Aj externých, aj študentov či študentky. Snažíme sa poskytnúť priestor na realizáciu a kreativu ľudom, ktorý sa nám svoj talent nebáli preukázať. Chodíme na školenia, pretože sa nebojíme zdokonalovať svoj talent. Usporadúvame mini kurzy kreatívneho tvorenia pre ľudí, ktorí sa chcú zdokonaliť v grafických programoch. Naše pečiatky vyhľadávajú nielen top manažéri a podnikatelia, ale aj bežní smrteľníci, ktorí chcú mať originálnu pečiatku a nie sú natoľko kreatívni, aby ju vytvorili sami. Pomáhame, aby svoj biznis viedli dobre aj s našou podporou. Vytvárame ideálne balíčky podľa potreby, ktoré si navolia sami podnikatelia. A sú spokojní. To je pre nás najdôležitejšie.