Marek Jahra

Adresa : Budatínska 22

Štát: Slovensko

PSČ: 010 03

Telefón: 0915 321 987

Email: marek.jahra@gmail.com

WebSite: Projekty domov

Napis spravuPridaj do priatelovIgnoruj

Moje meno je Marek a rozhodol som sa širokú verejnosť oboznámiť s projektmi domov. K tomuto rozhodnutiu som dospel aj vďaka tomu, že som sa ja sám pred troma rokmi pustil do výstavby domu.  Kvalitná stavba sa, samozrejme, bez kvalitne vypracovaného projektu domu, určite nezaobíde.

Hneď v úvode by ste si mali odpovedať na otázku či sa budete zameriavať na katalógové projekty domov, alebo sa rozhodnete pre individuálny projekt. My s manželkou sme sa rozhodli pre individuálny návrh, pretože sme mali predstavy o našom bývaní, ktorých sme sa nechceli vzdať. Takže ak aj Vy patríte k tej skupine ľudí, ktorá by si rada splnila svoj sen a postavila si ideálny dom, už viete akým smerom by ste sa mali uberať.  Nič nemôže byť však dokonalé, a preto nevýhodou individuálneho projektu domu, v porovnaní s katalógovým je to, že sa cena domu navýši a predĺži sa tiež doba výstavby domu. V tejto otázke zohrá dôležitú úlohu usporiadanie si priorít!

Čo sa týka samotného výberu konkrétneho projektu domu, prichádza doba jednoduchej architektúry, čo pre Vás v praxi znamená, že by ste sa mali snažiť nahrádzať komplikované stavebné prvky racionálnou kompaktnosťou. Tiež som sa riadil touto radou a z vlastnej skúsenosti môžem konštatovať, že výstavba domu šla rýchlejšie, lacnejšie a cenovo výhodnejšie. Pri výstavbe som ušetril na materiáli , ale aj na samotnej prevádzke domu. Snažte sa preto vybrať si taký typ projektu domu, ktorý je jednoduchý a má kompaktný tvar pôdorysu základov.

Dôležité je si v projekte domu všímať jeho veľkosť. Toto rozhodnutie by ste nemali podceniť, pretože ak si vyberiete malý dom, hrozí vám, že sa budete časom tlačiť. Ak Vás zaujme príliš veľká stavba, preplatíte na investičných a prevádzkových nákladoch. Zlatá stredná cesta bude v tomto prípade tou správnou cestou.

Projekt domu je dôležitým základom pre výstavbu Vášho domu! Mali by ste mu venovať dostatok času a pozornosti, pretože len na kvalitných základoch sa môžu vybudovať kvalitné stavby!