Matúš Zaroň

Adresa: Mliečna 15

Štát: Slovensko

PSČ: 852 11

Telefón: 0915 267 899

Email: matus.zaron@gmail.com

WebSite: vysokozdvižné vozíky

Napis spravuPridaj do priatelovIgnoruj

Zaujímavosťou je, že vysokozdvižné vozíky sa využívali už počas druhej svetovej vojny. Takže to nie je žiadna novinka. Samozrejme od vtedy už prišlo na trh množstvo zlepšení a vysokozdvižné vozíky sú stále lepšie a výkonnejšie. Vodičovi ponúkajú vyššie pohodlie a zjednodušujú prácu.

Keď som začínal pracovať v našej firme, nebolo jednoduché zaviezť poriadok a hlavne systém. Čo sa týka práce v sklade a v oddelení výroby, patrím medzi prvých zamestnancov našej firmy. Takže som mal možnosť vidieť celý priebeh vývoja a všetky chyby, ale aj úspechy.

Ja osobne väčšinu svojho pracovného času trávim vo vysokozdvižnom vozíku. Tak ako som už spomínal. Práca s vozíkom pred 15 rokmi a teraz je na neporovnanie. Teraz mám svoju srdcovku, ktorú by som nevymenil za nič na svete. Okrem mojej ženy je to Toyota Tonero. Vysokozdvižný vozík, ktorý je u nás vo firme od začiatku minulého roku a môžem povedať, že si bez neho neviem predstaviť už žiadny pracovný deň. Je samozrejmé, že keď človek prejde na niečo lepšie, tak si veľmi rýchlo zvykne. A toto je môj prípad.

Tento model vznikol ako reakcia na požiadavky zákazníka a taký aj je. Veľmi dobre sa mi s ním pracuje. Konkrétne jazdím na vysokozdvižnom vozíku Toyota Tonero s hydrostatickým systémom, dieslovým motorom radou do 2,5 tony. Výnimočnosť tohto modelu je práve hydrostatický systém, ktorý je vyrábaný v Nemecku. Takže kvalita je skutočne vysoká.

Aj keď mňa osobne už asi nečaká dlhá pracovná budúcnosť v našej firme, nakoľko o dva roky idem do dôchodku, tak môžem zhodnotiť, že práca na vysokozdvižnom vozíku ma skutočne bavila a baví. Je to síce hrubá manuálna práca, no človek sa viac cíti ako za počítačom, ako niekde na stavbe. Nakoľko je to viac o tom sústredení na prácu, ako o tom, že som podával nadľudské výkony. Môžem však s čistým svedomím povedať, že naša firma sa o zamestnancov stará veľmi dobre. Každý má dostupnú najnovšiu techniku a najlepšie stroje. Tak to bolo aj v mojom prípade. A jediné prečo sa neteším na dôchodok, je to, že nevyskúšam najnovšie modely vozíkov.