Miloš Kramárek

Adresa: Letná 14

Štát: Slovensko

PSČ: 833 02

Telefón: 0915 248 638

Email: milos.kramarek@hotmail.sk

WebSite: tv program

Napis spravuPridaj do priatelovIgnoruj

Kedysi som, ako malý, začal pracovať s kamerou. Bavilo ma točiť videá, vymýšľať scenár, režírovať celý dej, “zamestnávať” kamarátov ako hercov.

Tak vo mne skrsol nápad, ktorý ma držal až do dospelosti, že chcem byť raz súčasťou televízie, vymýšľat televízne programy, podieľať sa na všetkých zákulisných veciach, pripravovať ich, zháňať vhodných ľudí.

Vedel som, že to nie je ľahká cesta, ale po úspešnom dokončení vysokej školy na VŠMU som sa prepracoval do verejnoprávnej televízie, ako hlavný kameraman a bol som súčasťou tímu ľudí, ktorí vytvárajú to, čo vidíte, keď si zapnete telku. Vtedy som zistil, že to vlastne nie je až taká prechádzka ružovou záhradou a že to, čo som robil ako amatér ja, sa o dosť líšilo od toho, čo táto práca v skutočnosti obnáša.

Nechcel som však ostať len pri kamere, mal som tisíce nápadov čo vylepšiť, čo priniesť do už existujúcich televíznych programov. Vytrvalou prácou a neustálym pripomínaním sa mi to nakoniec podarilo. Dostal som sa do kolektívu a tímu ľudí, s ktorými sme po večeroch pripravovali scenáre do nejedného slovenského seriálu.

Aj pri samotnom natáčaní sme sa väčšina z nás zúčastňovali, pretože “tí vyššie” videli, že sme mozgy a kreativita nám nechýba. Občas mi dokonca mama zavolala, že videla v záverečných titulkách moje meno. Poviem vám, tie začiatky boli naozaj vzrušujúce. Všetko bolo ružové a nevadilo mi prispôsobovať sa.

Hovorím v minulom čase, pretože toto všetko je pre mňa momentálne minulosť. Nároky na nás, “tých druhých” začali byt príliš vysoké a neboli, podľa mňa, dobre ohodnotené, na to, ako dlho sme pracovali a odpúšťali si občas aj dovolenky.

Všade sa dá spraviť kompromis, ale keď vidíte, že to nikam nevedie, môžete pracovať aj ako šéf šéfov v televíznom priemysle a televízny program, či programy, ktoré vás držali a mali ste nápadov za 10 hláv, vás jednoducho opustia.