Obdobie jeseň-zima je neodmysliteľne spojené s nepriaznivým počasím, trávením viac času doma, ale aj … s možnosťou doplniť si šatník novými, módnymi kúskami oblečenia. Čo sa oplatí kúpiť, aby ste v nadchádzajúcej sezóne vyzerali módne a elegantne?

Košele – vždy v móde

Ak chcete vyzerať elegantne, ale zároveň zostať v súlade s módou, oplatí sa investovať do košeli. V nadchádzajúcej sezóne budú veľmi obľúbené výrazné farby, napríklad vínová alebo fľaškovo zelená, ale to neznamená, že nemôžete nosiť košeľu v inom odtieni. Klasikou svojho druhu sú biele alebo kockované (napr. v štýle burberry), ktoré je možné voľne kombinovať s inými odevmi.

Na jeseň sú určite lepšou voľbou košele s dlhým rukávom, už len kvôli vhodnej tepelnej izolácii. Pokiaľ to však počasie dovolí, nič vám nebráni obliecť si košeľu s krátkym rukávom.

Štýlové sako

Jesenné a zimné obdobie môže prekvapiť pomerne nízkymi teplotami, ktoré je cítiť najmä ráno. Aby ste sa vyhli pochybnému potešeniu spojenému s prechladnutím, stojí za to pridať do štylizácie aj sako. V tomto prípade najlepšie poslúži klasika žánru v podobe šedého alebo čierneho, aj keď si môžete dovoliť aj trochu extravagancie.

Sako je natoľko pohodlným prvkom outfitu, že v prípade náhleho zvýšenia teploty v priebehu dňa – ho jednoducho vyzlečiete. Je to príležitosť na udržanie primeraného tepelného komfortu a zároveň elegantného vzhľadu po celý deň.

Pánska obuv – čím sa zásobiť?

Nie je možné hovoriť o kompletnej pánskej štylizácii bez pridania pohodlnej obuvi. V chladnejšej časti roka spôsobuje práve tento odev najväčšie problémy: koniec koncov, musíte nájsť niečo, čo vás primerane izoluje od nízkych teplôt okolia a zároveň poskytne optimálne pohodlie v miestnosti. Pri výbere pánskych čižiem preto dbajte nielen na ich vzhľad, ale aj na spôsob akým sú vyrobené. Veľký význam má vzdušnosť obuvi, ako aj primeraná izolácia proti chladu a vlhkosti. 

Mali by ste tiež vziať na vedomie, že výroba kvalitnej obuvi je drahá. Výsledkom je, že nemôžete počítať s nákupom solídnych pánskych zimných topánok za málo peňazí. Pri výbere dobre vyrobeného, módneho modelu však môžete ľahko predpokladať, že obuv vydrží 2-3 sezóny.

Doplnky majú moc

Aby ste vyzerali elegantne, nesmiete taktiež zabudnúť na štýlové doplnky. Kravata, hodinky, štýlový šál – to všetko umožní dokonalú úpravu a doplní módny, elegantný outfit na jeseň a v zime. Mali by ste tiež pamätať, že doplnky si vyberáme až po zakúpení základného oblečení: inak sa môže ukázať, že jednotlivé prvky sa k sebe jednoducho nehodia.

Ako môžete vidieť, nie je ťažké vytvoriť si správnu štylizáciu na jeseň-zimu. Správny outfit a pánske čižmy, ktoré zaistia optimálnu izoláciu – a je to hotové!