Pre každé ročné obdobie či módnu sezónu (teda obdobie jar/leto a jeseň/zima) sa každoročne vyberajú módne farby, ktoré reflektujú trendy špičkových módnych značiek. Tu sú farby, ktoré byli vybrané pre tohtoročnú letnú sezónu.

Jednou zo základných charakteristík oblečenia je jeho farba, pričom jej intenzita obvykle špecifikuje príležitosť či formálnosť konkrétneho kusu. Zatiaľ čo sýte a veľmi intenzívne farby sa používajú pre neformálne oblečenie či šaty určené pre zvláštne spoločenské udalosti, ktoré majú pomôcť ich nositeľom vyniknúť, jemné odtiene sú vhodné pre každodenné nosenie do práce či na schôdzky. Módne oblečenie však často využíva veľmi pestrú farebnú paletu i v oblasti formálneho oblečenia a ide vždy o zaujímavé kusy, ktoré môžu podporiť vaše sebavedomie a pomôcť vám upútať pozornosť pri pracovných i bežných spoločenských udalostiach.

Aké farby preferovať v lete 2023?

Pre aktuálnu sezónu a nadchádzajúce obdobie boli nadefinované veľmi zaujímavé farebné trendy, ktoré odpovedajú obvyklým tendenciám. Farebný rozdiel medzi letnými a zimnými kolekciami býva zrejmý predovšetkým v tónoch – farby pre letné obdobie sú spravidla živšie a veselšie, farby pre zimné obdobie sú viac tlmené. Tento efekt je daný predovšetkým kvalitou slnečného žiarenia, ktoré iným spôsobom pôsobí na vnímanie farieb, ale tiež pestrosťou, na ktorú je v danom období človek zvyknutý. I toto leto tak budú prevažovať intenzívne a výrazné farby, predovšetkým ostré alebo neónové, ktoré sa budú krásne vynímať nielen na dámskych šatách, ale i na letnom pánskom oblečení.

Čo hovoria farebné trendy o tohtoročnom lete

Farebným trendom budú v lete vládnuť výrazné farby kompletnej škály, vedľa už zmienených neónových odtieňov to bude najmä viva magenta (ktorá je tohtoročnou farbou roku číslo jeden), kobaltová modrá, žiarivá citrónová a maslová žltá, intenzívna kobaltová modrá a lesná zelená (andean toucan), medová koralová či rajčinovo červená, ktoré doplní výrazná ružová a fialová. Ak uprednostňujete jemnejšie, menej výrazné tóny, vyberať môžete zo svetlej levanduľovej, odtieňov sivej či svetlej čokoládovej a béžovej.

Na čo sa zamerať pri výbere oblečenia na leto

Či už zháňate garderóbu na dovolenku, alebo si chcete osviežiť šatník modernými kúskami na nosenie do mesta, práce či na večierky, tohtoročný farebný výber bude veľmi pestrý. Trendom je vyhýbanie sa pestrým vzorom a uprednostňovanie jednej farby alebo kombinácie niekoľkých ladiacich tónov. Na bežné nosenie je vhodnejšie vyberať oblečenie športovejšieho štýlu a jednoduchších strihov, a to ako v pánskej, tak predovšetkým v dámskej móde. Pre vhodnú inšpiráciu sa skúste pozrieť na stránky internetového obchodu Bolf.sk, kde nájdete veľmi širokú ponuku módy pre rôzne príležitosti. Aktuálna kolekcia ponúkaná obchodom je vytvorená práve tak, aby odpovedala trendom súčasnej sezóny, a to nielen v zvolených jednoduchých líniách a príjemných a pohodlných materiáloch, ale i využitím neónových a intenzívnych farieb podľa trendov tohoročného leta.