Hlavná sezóna na plachtenie a plavby loďou začína v júni a končí v auguste, resp. začiatkom septembra. Ak však patríte k ľuďom, ktorí hlavnú sezónu z nejakých dôvodov nestíhajú, tak nemusíte zúfať. Dovolenka na jachte počas jari či jesene má tiež svoje výhody. V tomto článku si povieme, prečo ísť na jachtu práve na jeseň. Viete, že práve jeseň je obdobím, na ktoré sa mnohí jachtári pripravujú a veľmi tešia?

Výhody jesennej plavby

Asi najväčšou výhodou, ktorá vás môže presvedčiť o jesennej plavbe sú voľné prístavy a prázdne zátoky, vďaka čomu vám určite neunikne destinácia, ktorá vás zaujala. Plavba loďou v Chorvátsku na jeseň je z hľadiska financií výhodnejšia, pretože pri menšom dopyte ľudí dokážete ušetriť. Prenájom samotnej lode a státie v prístave sú na jeseň omnoho výhodnejšie.

Počasie

Dovolenka na jachte vám zaručuje skutočné dobrodružstvo a športový adrenalín. Počasie počas jesene je ideálne na vzrušujúcu plavbu, keďže je silnejší vietor a viac fúka. Okrem toho je more stále teplé, preto môže byť plavba loďou v Chorvátsku naozaj oddychová. Počasie bude príjemné bez toho, aby vás pálilo alebo unavovalo ostré slnko.

Zážitky a spoločnosť

V mnohých krajinách sa na jeseň veľkolepo oslavuje, vďaka čomu si môžete tiež užiť množstvo osláv a dobré víno. Plavba loďou v Chorvátsku je tiež ideálne pre ľudí, ktorí radi spoznávajú nové miesta a užívajú si pritom relax na mori. Dovolenka na jachte vám umožňuje nájsť veľa čarovných a zaujímavých destinácií, vďaka ktorým nespoznáte len okolie, ale aj veľa historických a kultúrnych miest. Ak sa chystáte na dovolenku s celou rodinou alebo s priateľmi, tak si dopredu môžete zistiť nejaké miesta, ktoré sa oplatí vidieť.

Šport

Keď vás omrzeli pokojné a oddychové plavby na mori, tak je tu pre vás možnosť, aby ste si vyskúšali športový jachting. Môžete so sebou zobrať svoju partiu a pokiaľ milujete adrenalín a radi by ste si vyskúšali niečo nové, tak je čas, aby ste zažili skutočné dobrodružstvo pri športovom jachtingu. Jeseň je stvorená na to, aby ste si spolu s kamarátmi prenajali jachtu a vyskúšali aspoň trochu adrenalínu.  

Od koho si prenajať jachtu v Chorvátsku?

Podľa našich skúseností je dobré prenajať si jachtu, ktorá je kvalitne servisovaná a majitelia nešetria na zimnej údržbe. Nakoľko v Chorvátsku existujú aj spoločnosti, ktoré sa primárne orientujú na kvalitu služieb a servisu, odporúčame obrátiť sa na renomovanú Slovenskú Chartrovú spoločnosť www.LuxurySailing.eu

Zahradní domky pro nejmenší

November 12, 2019