Golfové kočíky prichádzajú na rad po klasickom hlbokom a športovom kočíku. Majú viac výhod než kočíky s hlbokou vaničkou, a práve preto býva pre rodičov tak populárny. Primárne sú určené pre deti, ktoré už trochu vyrástli, ide o odľahčenú verziu športových kočíkov. Výber správneho kočíka závisí aj od terénu, v ktorom sa budete bežne pohybovať.

Ako môžeme rozlíšiť golfové a športové kočíky?

Golfové kočíky nebudete používať až tak často ako napríklad klasický kočík s hlbokou vaničkou pre menšie dieťa. Je nutné, aby mal malú hmotnosť a bol ľahký, mal minimálne rozmery, aby ste ho mohli jednoducho skladať a zložiť. Musíte ho dať bez nejakých problémov do auta a mamička by ho mala zvládnuť vybrať. Športové kočíky sú priestorovo veľmi skladné a nemajú problém prekonať ani náročnejší terén. Vďaka svojej pohodlnosti a používaniu sa športové kočíky tešia veľkej popularite re mnohých rodičov. Nezabudnite pri výbere golfového kočíka zohľadniť okrem hmotnosti aj nosnosť kočíka, prevedenie rukoväte a mnohé iné špecifické vlastnosti kočíka. Dôležitý je tiež materiál celej konštrukcie kočíka. Pre kúpu kočíka sa riaďte na základe vašich preferencií, parametrov, ceny alebo používateľských hodnotení, ak sa ho rozhodujete objednávať cez e-shop.

Aký je rozdiel v používaní kočíkov?

Športové kočíky ste zvyknutí používať a vyberať pre dieťa pokiaľ ide o jeho celodenné vozenie a presuny. Golfové kočíky sú vhodné najmä vtedy keď je dieťa unavené. Sú vhodné tiež na prechádzky s deťmi, keď si ste istí toho, že nezvládnu celú cestu pešo. Dôležité je, aby ste vedeli či kočík disponuje polohovateľnou zadnou opierkou, opružením alebo nákupným košom. 

Ako môžeme zhodnotiť sedenie v kočíkoch?

Sedenie v golfovom kočíku je tiež iné ako v klasickom kočíku s vaničkou. Golfové kočíky umožňujú dieťaťu sedieť vzpriamene, zatiaľ čo v hlbokom kočíku dieťa väčšinou iba leží. Modernejšie modely golfových kočíkov majú tiež možnosť sklopenia opierky chrbta, vďaka čomu môže dieťa pohodlne spať. Skladnosťou a svojou konštrukciou sú vhodné najmä pokiaľ veľa cestujete.

Začiatočnícka sada náradia

September 10, 2019