Príchod dieťaťa do rodiny je pre väčšinu rodičov radostnou správou. Ak vás majú potešiť rovno dve, tak je to naozaj radostná správa. Pre mnohých rodičov môže byť príchod až dvoch bábätiek stresujúcou situáciou, pretože si nevedia pomôcť s výberom a kúpou detskej výbavy. Zároveň po finančnej stránke to pre vás môže byť menšou nevýhodou, pretože veľa vecí budete musieť kúpiť zvlášť pre obidve deti. Zvlášť oblečenie pre bábätká môže robiť rodičom veľký problém. Stres však vám a bábätkám rozhodne neprospeje, a preto by ste si mali dopredu premyslieť, čo všetko budete potrebovať a čo vám chýba. 

Aký kočík vybrať?

Pred kúpou kočíka by ste mali vedieť, či budete potrebovať kočík pre dvojičky už od narodenia alebo športový kočík pre bábätká, ktoré už sedia. Ak vyberáte kočíky pre dvojičky od narodenia, tak by ste mali vybrať kombinovaný kočík, z ktorého po vybratí vaničky budete mať hneď športový kočík. Pre dvojičky, ktoré majú viac ako šesť mesiacov sú vhodnou alternatívou golfové kočíky pre dvojičky, súrodenecké kočíky alebo športové kočíky, ktoré majú sedadlá vedľa seba. 

Ako môžete využiť konštrukciu kočíka?

Niektoré kočíky pre dvojičky majú možnosť pridania autosedačky pre druhé dieťa. Avšak nie každý typ autosedačky je vhodné pridať ku kočíku. Väčšinou je potrebné dokúpiť adaptéry na uchytenie autosedačky. Dôležitá je konštrukcia kočíka. 

Čo tvorí základ šatníka?

Oblečenie pre bábätká by ste taktiež mali riešiť dopredu pred ich narodením, predsa len budete potrebovať aj nejaké oblečenie so sebou do pôrodnice. Väčšina pôrodníc informuje budúce mamičky, čo by si mali doniesť a na čo by nemali zabudnúť, pretože každá nemocnica má iné vybavenie. Niekde budete tiež potrebovať vlastné príslušenstvo na vhodnú starostlivosť po pôrode. Oblečenie pre bábätká by malo byť kvalitné a pestré. Bábätkám by nemalo chýbať detské body, dupačky, letné a zimné kombinézy, svetríky, tričká s krátkym a dlhým rukávom a nohavice. Nezabudnite tiež na oblečenie do každého ročného obdobia.