Ak ste rodič, ktorý rád a často športuje a tak trochu považujete svojho maloletého za svojho partnera na cvičenie, rýchlo zistíte, že tradičné detské či dokonca aj športové kočíky nie sú pre vás ideálne. Kočíky na behanie sú navrhnuté tak, aby poskytovali bezpečnú a pohodlnú jazdu pre vaše dieťa a príjemnejší zážitok pre vás.

Niektoré kočíky na beh môžu byť upravené dokonca aj na cyklistiku, pešiu turistiku a beh na lyžiach. Ak si vy a vaše dieťa užívate tieto športy, hľadajte tieto multifunkčné kočíky.

Výrobcovia kočíkov vám poskytnú informácie týkajúce sa minimálneho veku. Deti sa vyvíjajú rôznym tempom, preto sa vždy poraďte so svojím pediatrom. Nezabudnite podoprieť hlavu dieťaťa a uistite sa, že je oblečený správne na počasie a je chránený pred slnkom.

Niekedy je ťažké vybrať si z ponuky a je vlastne jedno či si vyberáte firmu pre svoj nábytok na mieru alebo práve kočík na beh. Preto vám nižšie poskytneme pár tipov, ktoré by vám mohli pomôcť.

Sedacia kapacita kočíka na behanie

Pri výbere modelov pre jedno alebo dve deti nezabudnite skontrolovať odporúčania výrobcu týkajúce sa celkovej hmotnosti. Dvojité kočíky na beh sú navrhnuté tak, aby zostali vyvážené, aj keď sa používajú len s jedným dieťaťom alebo s dvoma deťmi rôznych hmotností.

Funkcie kočíka na behanie

Nasledujú niektoré z funkcií, ktoré by ste mohli zvážiť pri nákupe kočíka na behanie. Nie všetky funkcie sa nachádzajú vo všetkých kočíkoch na behanie.

Prevádzková brzda: Bežná brzda sa zvyčajne nachádza na rukoväti a pomáha regulovať rýchlosť kočíka, aby ste si pri jazde z kopca mohli udržať rýchlosť.

Parkovacia brzda: Parkovacia brzda kočíka je bezpečnostná funkcia, ktorá udržuje kočík na mieste, keď ste zastavení, a musíte zložiť ruky z riadidiel.

Sklopné sedadlo: Sklápacie sedadlo zvyšuje pohodlie vášho spiaceho dieťaťa.

Nastaviteľná rukoväť: Táto funkcia vám umožňuje zdvíhať alebo spúšťať rukoväť, aby dospelí rôznych výšok mohli pohodlne používať kočík.

Zamykanie predného kolesa: Veľa kočíkov má predné koleso, ktoré sa pri chôdzi po meste otočí kvôli manévrovateľnosti. Keď ste pripravení na jazdu, koleso sa zaistí na svojom mieste, aby sa zabezpečil plynulý pohyb a väčšia stabilita.

Kolesá s rýchlym uvoľňovaním a skladací dizajn: Tieto pohodlné funkcie uľahčujú ukladanie alebo prepravu kočíka v aute.

Čo je interiérový dizajn?

November 12, 2019