Nezáleží na tom, či bývate v novom byte v meste alebo storočnom dome na dedine, vždy sa nájdu nejaké malé opravy alebo vylepšenia, ktoré sú okolo domu či bytu potrebné urobiť.

Samozrejme, vždy je možnosť nájsť si niekoho, kto za vás všetko opraví. Zároveň však nepotrebujete žiadne extra schopnosti domáceho majstra na to, aby ste vyriešili maličkosti ako je zavesenie obrázku, výmena závesu na skrinke alebo zostavenie jednoduchého nábytku. Väčšinou vám na to stačí dobrá sada nástrojov. Z mojich dlhoročných skúseností vám môžem odporučiť gola sadu, vhodnú ako pre začiatočníkov tak aj pokročilých

Je proste dobré sa aspoň základne vyznať v tom, čo máte doma a ako to dať aspoň do provizórnej funkčnosti, kým príde opravár. Respektíve, čo urobiť aby sa to aspoň nezhoršilo. Platí to vo všetkom od práčky, cez sieťové prvky až po základné stolárske práce.

Je určite dobré investovať do náradia. Kvalitný nástoj vie totiž aj z najväčšieho amatéra čosi vykúzliť. Keď naopak máte nekvalitné náradie a ani poriadne neviete, čo je vlastne potrebné urobiť, len sa vám to zbytočne sťažuje a ste brzdení slabším náradím.

A čo vlastne potrebujete v takej klasickej začiatočníckej sade náradia? Ideálne by sada obsahovala nástrojový nôž, kladivo, skrutkovač, vrtáky, kliešte, kladivo a pásku.

Keď chcete svoju už existujúcu sadu rozšíriť, tu je pár rád od skúsených domácich majstrov

Vreckový nôž: Potrpte si na jeho kvalite. Hodí sa pri rôznych veciach. Od otvárania škatúľ až po rezanie sadrokartónu. Najlepšie však na ňom je že ho môžete mať stále pri sebe.

Multi skrutkovač: Súpravu skrutkovačov sú už dávno pasé, vybavte sa multibitovou verziou a máte všetky verzie v jednom

Kladivo: je veľmi individuálnou záležitosťou. Nehanbite sa v obchode skúšať, ktoré vám do ruky sadne ako uliate

Kvalitná meriaca páska: Poznať správne miery to je základ šikovnosti správneho domáceho majstra. Nepodceňujte to.