Myslím, že dnes sa veľmi veľa píše o zdravom stravovaní, o potravinách, ktoré sú vhodné a nášmu zdraviu prospešné a ktoré sú naopak na zozname tých, ktorým je lepšie sa vyhýbať. V každom časopise si prečítate, čo jesť, aby ste boli nielen zdravý, ale aj silný a krásny, háčik je však len v tom, že teórií je neuveriteľné množstvo a navzájom si odporujú. Niektoré tvrdia, že sa dokonca aj  pred pár rokmi bežné zdravé potraviny dostali na zozna takzvaných jedov, nevhodných ki požívaniu. Dostali sme to tak ďaleko, že si ľudia myslia, že  keď budú jesť, či nejs´t uričté potraviny, nebudú zdraví len fyzicky, ale aj psychicky. Počuli ste o tom, že existujú takzvaní ekologickí bio kulturisti? Existujú existuje aj ekologická prírodná náhrada stereoidov.

Raz som sa v práci dostal na jedno podujatie, vlastne to bol teambuilding, ktorý viedol zaujímavý kouč, okrem iného silný propagátor bio stravy a ekologického života.  Jednou zo zaujímavostí bolo, že som sa dozvedel, že u neho doma je úplne všetko z prírodných materiálov. Začínajúc u domu z dreva, cez drevený stolík až po bambusovú zubnú kefku.

Nemyslím si, že takýto extrém je však potrebný. Predovšetkým, ak človek vezme do úvahy, že sú ľudia, ktorí celý život zdravo žili. Športovali, nikdy nefajčili a podobne, zomrú v 50 na rakovinu pľúc. Povieme si genetika, vrodenosť choroby, neštatná náhoda…

Viete, v čom si myslím, že spočíva najčastejšia príčina ochorení? V tom, že život berieme príliš vážne. Príliš veľa sa stresujeme a príliš málo sa smejeme.

Preto vám chcem zdeliť recept na dlhý a zdravý život overený mojou už skoro 70 ročnou životnou skúsenosťou. Humor, to je základ. Zachovať si zmysel pre humor aj v tých náročných situáciách. Schopnosť urobiť si srandu aj z tých najvážnejších vecí na svete. Zmeniť tragédiu na komédiu. Skrátka, neberte život tak vážne, aj tak z neho nevyviaznete živí!

Zakladáme rodinku

March 7, 2019