Niekomu sa rodina proste „prihodí“, iný do toho vstupuje vedome a podniká postupné kroky. A aké to je keď potomok nie a nie prísť?

Klasický scenár ne jednej mladej rodinky: zaľúbenci sú spolu šťastní, vezmú sa a prajú si bábätko. Začnú na ňom pracovať a pričom niekomu to vyjde na prvý krát a hneď sa môžu radovať a pripravovať sa na nové veľké zmeny, iným to zas chvíľku a niekomu zas dlhšie trvá.

Mladé ešte len nádejné maminky tak často každomesačne zažívajú sklamanie, keď „to“ opäť dostanú… Ako nezúfať a zotrvať v nádeji? Ako také tehotenstvo vlastne spoznáme a kedy je dobré robiť si tehotenský test? Nižšie sa dozviete cenné rady od skúsenej gynekologičky, ktoré myslím upokoja ne jednu mladú ženu.

Snažte sa milovať naozaj často. Ovulácia, neovulácia. Aj keď existuje istá pravdepodobnosť, každá ženu ju môže mať inak a neexistujú zaručené tabuľky. Milovať sa každý druhý až tretí deň veľmi zvyšuje šancu na otehotnenie. Aj keď je to náročné, neverte žiadnym príznakom, ktoré budete mať pred vynechaním menštruácie. Ženská myseľ je silná a kadečo si vie privolať…A navyše PMS má veľmi podobné príznaky ako začínajúce tehotenstvo, takže človek si to rád a ľahko spletie a sklamanie, ktoré prichádza potom ako vám znova príde menštruácia je priveľké. Test si urobte najskôr až 10.deň po vynechaní menštruácie. Ak vám vyjde pozitívny, ste tehotná a šup k doktorovi. Ak vám vyjde negatívny, je stále možné, že ste tehotná, len hladina hormónu je ešte prinízka a test to nevedel odhaliť.

Ja viem, že už si chcete vyberať športový kočík, ale ešte môže byť priskoro. Zamerajte svoju myseľ na niečo iné. Nepotrebujete náhodou nové rozkladacie postele pre návštevu? Nechceli ste novú kuchyňu? Čo tak skúsiť nábytok na mieru? Skrátka snažte sa, ale zamerajte svoju myseľ na niečo iné, dve čiarky na  teste budú potom sladkým prekvapením. Držíme palce!