Počas letných mesiacov si dajte záležať na výbere spodnej bielizne, pretože počasie je rôzne a nie všetky materiály sú ideálne na nosenie v extrémnych horúčavách. Leto je práve vhodným obdobím na odhalenejšiu spodnú bielizeň, ktorú ocenia aj muži. Nájsť ideálne nohavičky dámske, ktoré by nezaťažovali jemnú pokožku môže byť pre nejaké ženy veľkým problémom. Ženy nosia počas letných mesiacov menej oblečenia a ľahšie materiály, preto je dôležité tiež zvážiť spodnú bielizeň a strih, ktorý bude komfortný počas horúcich dní.

Výber materiálov

Strihy a materiály by mali byť vhodné pre pokožku a celkový pocit nosenia, pretože nohavičky dámske by nemali mať materiál, ktorý by mohol spôsobovať svrbenie alebo komfort počas nosenia. Vaša pokožka potrebuje dýchať a vy by ste ju nemali zaťažovať zbytočnými hrubými materiálmi alebo nevhodnými strihmi. Pri výbere materiálov myslite predovšetkým na kvalitu, pretože mnohé nohavičky dámske nemusia mať kvalitne spracovanú bavlnu. Vyhýbajte sa nohavičkám, ktoré sú z umelých látok a bránia vašej pokožke dýchať. Môžete si kúpiť aj dámske bavlnené nohavičky s detailnou čipkou, ale dajte si pozor na vhodný strih. Čipkované nohavičky sa zvyknú vyrábať z elastanu alebo nylonu, tak sú vhodné aj na denné nosenie, pretože tieto materiály nedráždia pokožku. Dámske bavlnené nohavičky s čipkou navyše pôsobia žensky a zvodne.

Bielizeň na spanie

Na spanie sú ideálnou alternatívou spodnej bielizne dámske trenky. Nie sú priliehavé na postave, vďaka čomu vám poskytnú voľnosť a komfort počas spánku. Dámske trenky sú tiež zábavné, pretože vám ponúkajú rôzne motívy, farby alebo štýlové kombinácie. Je len na vás, či uprednostňujete skôr hravé vzory alebo radšej nejaké jednoduché a jednofarebné trenky.

Každodenné nosenie

Dámske bavlnené nohavičky sú ideálne aj na denné nosenie pod šaty. Dôležitá je tiež farba spodnej bielizne. Ideálne je nosiť spodnú bielizeň v telovej farbe, dámske bavlnené nohavičky budú tak vhodné k svetlým nohaviciam alebo priliehavým šatám. Pokiaľ nosíte ľahké nohavice alebo krátke šortky, taktiež môžete zvoliť bavlnené dámske nohavičky, ktoré pod oblečením nebudú presvitať a pôsobiť provokatívne. Pokiaľ si ale chcete rozveseliť deň hneď z rána, tak zvoľte veselé dámske nohavičky. Na trhu nájdete veľa vzorov a inšpirácie, ktoré vám zlepšia náladu hneď z rána!

Bielizeň spoločná s partnerom

A na záver, ak máte partnera a ste z bláznivejšieho cesta, tak pre vás môžu byť ideálne trenky pre páry. Sú to vtipné trenky a nohavičky s rovnakými vzormi, čiže ak vám často hovoria, že ste ako jedna osoba, tak teraz už môžete nosiť aj rovnaké spodné prádlo.